Jiřina Bohdalová
Zdroj: Profimedia
Špinavý obchod

SKANDÁL: Jiřinu Bohdalovou okradli o miliony! Stala se obětí podvodu

Herečka Jiřina Bohdalová (86) prožívá náročné období. Přišlo se na to, že se stala obětí podvodu a to rozhodně ne malého. Tady je řeč o milionových ztrátách!

Herečka Jiřina Bohdalová vložila důvěru do obrazu, který se ukázal jako padělek. O celé kauze informoval v Českém rozhlase hereččin právník Michal Morawski. „Pan bankéř to prezentoval tak, že se jedná o propadlé zástavy Komerční banky a že KB nabízí tyto obrazy svým VIP klientům k odkupu za odpovídající ceny. Paní Bohdalová se cítí velice podvedena jak ze strany bankéře, tak ze strany Komerční banky. Neměli jsme tušení, že jde o padělek.“

Bankéř, který se v celém podvodu měl angažovat, se jmenuje Radek Pokluda. Jiřina s ním spolupracovala neuvěřitelných osm let a podle informací Blesku si hlídal finanční obnos na hereččiným VIP účtě. Jakmile tam byla větší částka, nabídl jí investici do umění. Banka se od jeho činů distancuje, prý to celé podnikal sám. Obrazy získával od překupníka a prodával je za mnohonásobek jejich hodnoty.

Obrazy měl mít Pokluda z aukční síně Historie Praha, do které je dodávala Marie Pospíšilová, které bylo v minulosti odebráno razítko znalce, protože nebyla dost věrohodná. Ona byla ta, kdo měl padělaný obraz, koupený Jiřinou Bohdalovou, ocenit na 3,5 milionu korun. Herečka ho ale pod domněnkou výhodné koupě získala za bezmála dva miliony. Případ se dosud vyšetřuje.

Autor: bin

Diskuze