Evelyn Hernández
Zdroj: Twitter
Přísný rozsudek

ŠÍLENÝ DŮVOD: Znásilněná dívka po činu otěhotněla. Soud ji poslal na 30 let do vězení!

Mysleli byste si, že znásilněnou dívku každý polituje a bude s ní soucítit? Evelyn byla během incidentu těhotná a právě v souvislosti s tím jde nyní na 30 let do vězení.

V americkém Salvadoru se udál příběh pro evropskou mentalitu nejspíš naprosto nepochopitelný. Devatenáctiletá Evelyn Hernandéz byla obětí brutálního znásilnění. Z nechtěného aktu si odnesla nejen traumatický zážitek, ale i těhotenství. Jenže v Salvadoru jsou potraty zakázané!

Za potrat se totiž v Salvadoru dává u soudu až 40 let odnětí svobody! Evelyn ale na potrat nešla... Alespoň k tomu nejsou žádné přímé důkazy! Vše začalo, když dívka loni v dubnu otěhotněla po znásilnění. Násilník ale vyhrožoval její matce smrtí, když to dívka půjde nahlásit na policii, a tak raději mlčela a v tichosti porodila.

Jenže porod byl předčasný a dítě podle výpovědi dívky už mrtvé. Jestli zemřelo během porodu nebo už leželo mrtvé v děloze, ani sama neví. Lékaři pak ale zjistili, že dívka potratila a zavolali policii, protože netušili, jestli to neudělala schválně. V jejím domě bylo nalezeno tělíčko mrtvého dítěte. Soudce ale neuvěřil tomu, že ho dívka nezabila záměrně, a tak si pravděpodobně odpyká 30 let za mřížemi. Připadá vám to fér?
 

Autor: bin

Diskuze