Děsivý pohled na koně - 1
Zdroj: facebook.com
Pohádka, nebo balada?

ŠÍLENÉ: Nebohý kůň byl vyšlechtěn tak, aby vypadal jako z pohádky. Tohle vás zvedne ze židle!

Kam tento svět spěje? Takovou otázku si asi budete pokládat poté, co uvidíte fotografii tohoto koníka. Americká farma Orrion Farms ve městě Ellensburg se rozhodla nabízet k prodeji koně, který vypadá úplně jako pohádková postava!

3 fotky
Arabský plnokrevník – devítiměsíční hříbě jménem El Rey Magnum – byl záměrně vyšlechtěn tak, aby měl hlavu co nejužší a nejtenčí – tedy přesně takovou, jakou můžete vídat v pohádkách. Šokující také je, že farma je na tento krok pyšná a označuje ho jako krok k dokonalosti. Nebere vůbec zřetel na to, že zvíře může hrozně trpět!

Úzká hlava totiž bude koni způsobovat velké bolesti a nebude schopen pořádně dýchat. I větší fyzická aktivita bude pro koně obzvlášť náročná. Odborníci a veterináři se shodují, že je takovéto šlechtění koní odporné a podepíše se na jejich zdraví.

„Celou věc považuji za neuvěřitelnou. Arabští plnokrevníci měli vždycky trochu odlišné vzezření, ale tohle je přehnané,“ řekl pro časopis Veterinary Record odborník na koně Tim Greet. Hodnota takového koně ale prý dosahuje řádu miliónů dolarů... A co si o tom myslíte vy?

Autor: niž

Diskuze