Porod
Zdroj: Profimedia
Trauma na celý život

ŠÍLENÉ: Lékařka donutila ženu k přirozenému porodu! Kdyby tušila, co se stane, nikdy by to neudělala

Naprosto ohavný případ se stal v porodnici matce, které praskla voda v 25. týdnu těhotenství. I přes komplikace ji lékařka nutila rodit přirozenou cestou. Unáhlený nápad měl bohužel hororový konec.

Třicetiletá žena přijela do porodnice ve 25. týdnu těhotenství s tím, že jí praskla plodová voda. Rychlé vyšetření ukázalo, že má vyhřezlý pupečník, a tak k miminku přestala proudit krev. Navíc se dítě v děloze nestihlo otočit, a tak šlo nožičkama napřed.

Místo toho, aby gynekoložka Vaishnava Laxman rozhodla, že v takové situaci bude bezpečnější rodit císařským řezem, chtěla po rodící ženě, aby začala tlačit ve chvíli, kdy byla otevřená teprve na 2-3 centimetry, píše deník The Sun. Obvykle má být žena otevřená alespoň na deset centimetrů.

A tak není divu, že porod byl velmi komplikovaný. Gynekoložka ženě tlačila na břicho a pořád na ní křičela, aby více tlačila. Sama pak dítě tahala ven za nožičky. Když už to vypadalo, že se porod chýlí ke zdárnému konci a celé tělíčko i s ramínky bylo venku, stala se hrozná tragédie. Hlavička miminka nešla ven, a to ani po nastřižení. Místo císařského řezu však byla doktorka stále přesvědčena, že dítě porodí přirozenou cestou.

Jenže jak pořád tahala za tělíčko, najednou ho od hlavičky utrhla. ta zůstala uvězněná v ženině těle... Až když už bylo pozdě, lékaři pomocí chirurgického zákroku vyjmuli z těla hlavičku a přišili ji zpátky k tělu, aby se matka s dítětem alespoň mohla rozloučit. Lékařka stanula před soudem a svého činu velmi lituje.

Autor: bin

Diskuze