Daň za sílu

Silák Zdeněk Srstka je dnes k nepoznání: Prozradil, jaké zdravotní problémy ho trápí

Známý český herec a kaskadér Zdeněk Srstka (83) býval chlap jako hora. Nyní je na něm ale vidět, že značně hubl. Prozradil, jaké má zdravotní problémy.

3 fotky
Nedávno se herec Zdeněk Srstka (83) objevil na pohřbu svého kamaráda Karla Engela (†78), který byl zápasníkem a filmovým kaskadérem. Srstka přišel o berlích za doprovodu manželky Aleny (67) a syna Jiřího (60).

Herec měl vždy přes metrák. Kromě kaskadérství, herectví a občasného moderování, se závodně věnoval vzpírání. V roce 1957 dokonce vybojoval bronzovou medaili na mistrovství Evropy a v roce 1960 startoval na letních olympijských hrách v Římě. Skončil devátý.

Náročné povolání kaskadéra a tvrdý sport si za ty roky vybrali svou daň. Srstka začal mít zdravotní problémy. Pro server Expres.cz se o svém aktuálním stavu rozpovídal. Přiznal, že má problémy s páteří. „Samozřejmě že je to tím. Na bench-pressu jsem vytlačil sto sedmdesát kilo a od kolen jsem zvedl čtyři metráky,“ říká. Kvůli zdraví se rozhodl, že se opět vrátí do posilovny a začne na sobě pracovat. „Musím znovu obnovit svalstvo, aby ten život ještě stál za to,“ říká.

Zdeněk Srstka si zahrál také menší roli v seriálu Doktoři z Počátků. Na ukázku se můžete podívat ve videu.

Autor: mk

Diskuze