Ed Sheeran
Zdroj: Profimedia
prásk.tv

Sheeran prý ukradl píseň! Z hitu Shape of You už peníze nedostane

Oblíbený zpěvák Ed Sheeran v pondělí odehraje svůj poslední koncert nejnavštěvovanějšího turné všech dob Divide Tour. Jenže po svém dalším úspěchu, musí čelit obvinění. Podle hudebníka Sama Chokriho totiž zkopíroval sbor z jeho písně Oh Why z roku 2015 a použil ho ve svém hitu Shape of You. Sheeran tak ze své písně momentálně nedostává licenční poplatky.

Na osmadvacetiletého zpěváka Eda Sheerana se valí nové obvinění. Podle portálu metro.co.uk si měl vědomě nebo podvědomě přivlastnit kompoziční práce jiných skladatelů. Sheeran vše ale popírá.

 

Tentokrát nejvyššímu britskému soudu předal dokumenty dokazující zpěvákovu vinu šestadvacetiletý Sam Chokri. Hudebník Chokri v roce 2015 vydal píseň Oh Why. Z ní měl Sheeran zkopírovat sborový hlas a použít ho ve svém hitu Shape of You.

 

6 fotek

 

Ten se v roce 2017 stal nejprodávanějším singlem ve Velké Británii a vydělal zpěvákovi přes 20 milionů liber (přes 574 milionů korun). Teď však Sheeran z písničky nic mít nebude. Až do rozhodnutí soudu byly pozastavené veškeré licenční poplatky z jeho hitu.

 

Chokri v dokumentech předaných soudu tvrdí, že dříve zpěvákovi zaslal sbor ze své písně. Chtěl na ní se Sheeranem spolupracovat. Podle něj megastar použila do svých písní i materiály od dalších umělců. Mezi ně patří prý Shaggy, Jasmine Rae nebo dívčí skupina TLC.

 

Ed Sheeran není jediný, kdo v poslední době čelí obvinění z ukradnutí písně. Zpěvačka Katy Perry v roce 2013 podle losangeleského soudu do svého hitu Dark Horse použila ústřední motiv písně Joyful Noise od rappera Flama. Perry bude muset také zaplatit tučnou pokutu.

Autor: reg TN.cz

Diskuze