Jak zmrazit houby? - 1
Zdroj: Profimedia
Důležité vědět

Sezóna je v plném proudu! Jak správně zamrazit houby? Možná děláte jednu velkou chybu!

Pokud máte rádi houby a jste jejich vášnivým sběratelem, pak byste i měli vědět, jak je správně zamrazit. Není to totiž tak jednoduché!

Houbaři, pozor! Právě teď jsou v lesích hotové žně. Vlivem počasí se všichni vášniví sběrači přece jenom dočkali, a tak se mohou courat po lese a hledat ty malé rošťáky, které se často ukrývají někde pod mechem a listím.

O tom, jaké houby sbírat, tu ale mluvit nebudeme. To jistě každý správný houbař dobře ví. Teď se totiž dostáváme rovnou do fáze PO! Představte si, že máte doma minimálně jeden plný košík hub a nevíte, co s nimi... Jediná varianta? Zamrazit! Ale jak? Na to právě pozor...

Pokud čerstvé houby řádné omyjete, očistíte a nakrájíte, je to samozřejmě správně. Častou chybou ovšem je, když je tahle pak dáte rovnou do sáčku a následně do pytlíku a šup s nimi do mrazáku. V nasbíraných houbách totiž vznikají mykotoxiny, které se v nich uvolňují ještě několik hodin po tom, co je dáte do mrazáku. Když je poté rozmrazíte a uvaříte, jíte zbytečně houby plné mykotoxinů, které škodí celému tělu a hlavně slinivce. Proto je dobré je ještě před zmrazením lehce podusit, třeba i spařením vodou z rychlovarné konvice a vy se pak nemusíte bát škodlivin. Navíc houby díky tomu zaberou v mrazáku mnohem méně místa!
 

Autor: bin

Diskuze