Školy dostanou model klitorisu - 2
Zdroj: Profimedia / instagram
Vynález tisíciletí

SEXUÁLNÍ REVOLUCE: Žáci na školách dostanou model klitorisu! Má to pomoct vyhnout se různým intimním trapasům

Obě pohlaví to jistě znají. Seznamování s relativně záhadnou částí ženského těla, které se vznešeně přezdívá 'Venušin pahorek'. Co ale s ním? Tak to se teď budou učit děti na školách!

Pokud si myslíte, že víte, jak vypadá klitoris, mohli byste být velmi překvapení. A to nejen muži! Často ani ženy pořádně neví, co 'tam dole' vlastně přesně mají. Jeho přesnou anatomickkou podobu by však měla dobře znát jeho pohlaví. Pro dobro všech...

Autorka nové pomůcky, jež bude klíčovou součástí nového systému sexuální výchovy na francouzských školách, ví moc dobře, čemu má model klitorisu přesně pomoct: "Je důležité, aby měly ženy představu o tom, co se vlastně děje v jejich těle při stimulaci," uvedla pro jeden britský deník socioložka Odile Fillode.

Model klitorisu bude vytištěn na 3D tiskárně a od září se bude naprosto bez ostychu používat na základních i středních školách. Školáci se v hodinách sexuální výchovy dozví díky tomu například to, že Venušin pahorek není vlastně jen o pahorku, ale je to mnohem větší ústrojí, které se skládá ze stejné tkáně jako penis a stejně jako on má také více částí - včetně předkožky a žaludu! Akorát ženy mají tu, dá se říct, výhodu, že jejich část, která podléhá erekci, je vlastně skryta uvnitř těla.

Proto podle socioložky Odile Fillode je potřeba udělat menší osvětu již u mladých lidí a vysvětlit jim, že penisu se nerovná vagína, ale právě klitoris. Svým modelem tak ukáže, že mezi anatomií mužského a ženského těla není zas tak markantní rozdíl, jaký by se mohl na první pohled zdát. To i vysvětluje to, proč většina žen nemá vaginální orgasmus. Zkrátka není stimulovaná ta správná část jejích intimních partií a klitoris je mnohem, mnohem citlivější!

Odile Fillode vytořila model dohromasy s pařížským vzdělávacím centrem a doufá, že se její nápad uchytí a bude mít tak do budoucích let pozitivní vliv na sexuální životy lidí. Konečně nějaký smysluplný vynález!

Autor: bin

Diskuze