Sex
Zdroj: Profimedia
Něco na tom bude

Sex v zimě? Podle odborníků to může ovlivnit budoucnost vašich dětí!

Témata / Curych, vědci, odborníci, sex, zima

Sex v zimě je podle vědců lepší, než ten v létě! Proč? Vědci tvrdí, že sex v zimě může chránit nenarozené děti před metabolickými a váhovými poruchami.

Studie švýcarských vědců z univerzity ETH v Curychu říká, že by měli muži před sexem strávit nějaký čas v chladnějším prostředí, aby se v jejich spermiích zvýšilo procento hnědé tukové tkáně. Ty tělu pomáhají využít nadbytečnou energii. Vyšší procento hnědého tuku je spojeno s nižším rizikem nadváhy nebo metabolických poruch u zplozeného dítěte. Muž by měl své tělo chladu vystavovat pravidelně po delší dobu. Aby procentu hnědého tuku vzrostlo, je třeba to provádět dlouhodoběji.

"Naše pozorování předpokládá, že teploty před početím by mohly ovlivnit i pozdější hladiny hnědého tuku," tvrdí profesor Christian Wolfrum. Odborníci pozorováním počítačových tomografických snímků 8400 dospělých pacientů zjistili, že lidé, kteří se narodili od července do listopadu na severní polokouli, měli mnohem více hnědého tuku než lidé narození v období od ledna do června.

Okolní teplota prostředí tedy může vést k epigenetickým změnám potomstva. Může to částečně vysvětlit nárůst obezity v USA, kde průměrné venkovní teploty v průběhu desetiletí o hodně vzrostly.

Autor: mk

Diskuze