Radek Banga, Miroslav Kalousek a Karel Schwarzenberg
Zdroj: facebook
Rytíři kruhového stolu

Schwarzenberg s Kalouskem pozvali na oběd Radka Bangu! Příjemné setkání se však pěkně zvrtlo

Karel Schwarzenberg a Miroslav Kalousek udělali vstřícné gesto, když pozvali na oběd muzikanta Radka Bangu s manželkou Veronikou. O co se jednalo?

Lídři TOP 09 se zastali muzikanta Radka Bangy, který se ohradil proti kontroverzní kapele Ortel. Banga kapelu vypískal na předávání hudebních cen, označil ji za nacistickou, a následně se na něj svalila vlna kritiky. Vyslechl si spoustu nenávistných a sprostých komentářů, kterým musí čelit až doteď. Lidé se nebránili použít i ta nejhorší slova, jaká si člověk vůbec dokáže představit.

„Karel Schwarzenberg a já jsme dnes pozvali Radka Bangu s manželkou na přátelský oběd. Rádi jsme jim nabídli podporu a pomoc v jejich dnešní nelehké situaci. Nenávist, které musí čelit, je nebezpečným jedem, který je sto otrávit celou společnost. Vážím si Radka Bangy za to, že se s touto atmosférou nechce smířit a že jí odhodlaně vzdoruje,“ napsal si na Facebook Miroslav Kalousek.

„Šlo o vyjádření podpory od pana Schwarzenberga a pana Kalouska. Těší nás, že jsou u nás i politici, kterým šíření nenávisti není lhostejné,“ uvedla Prásku.tv manželka Radka Bangy Veronika. Jenže se stalo to, co šlo vzhledem k předchozí situaci očekávat. Nenávistných komentářů se nyní dočkal právě i Kalousek se Schwarzenbergem. Pod příspěvkem je už přes tisíc a půl komentářů, které jsou plné pěkně ostrých slov, a tak to vypadá, že tímto příspěvkem přiložil Kalousek zase další polínko do ohně. Je vidět, že společnost je opravdu plná nenávisti. A co si o tom myslíte vy?

Autor: niž

Diskuze