Mick Schumacher - 14
Zdroj: facebook
Potatil se

Schumacher junior jde ve šlépějích svého otce. V pouhých 17 letech bude startovat Formuli 3!

Už to budou téměř tři roky, co motoristickou legendu Michaela Schumachera potkala tragická nehoda na lyžích v Alpách. S jejími následky se Schumacher potýká dodnes a podle posledních zpráv není jeho stav bohužel nejlepší. Své okolí ale vnímá a jistě ho těší mimořádné úspěchy, kterých dosáhl jeho syn Mick Schumacher.

6 fotek
Sedmnáctiletý Schumacher odstartuje v příštím roce Formuli 3, kam přestoupí z juniorské F4. Bude tak o krok blíž splnit si svůj sen a závodit ve formuli 1. Mick touží být úspěšný a stát se uznávaným šampionem. Německému deníku Bild se svěřil, že ho čeká náročný rok, na který se ale velmi těší a cítí se skvěle.

Tuto sezónu Mick závodil v německém a italském šampionátu Formule 4, kde skončil na druhém místě. Jeho kroky tak logicky vedou k cíli, kterým je řízení Formule 1. Podle vlastních slov si ale zatím nestanovuje žádné termíny pro vstup do F1.

V tomto případě jablko opravdu nepadá daleko od stromu. I když je situace v rodině Schumacherů velmi smutná, mladý Mick se snaží jít ve šlépějích svého slavného otce. Snad jeho úspěchy alespoň trochu vynahradí tu obrovskou ztrátu motoristického světa a zahřejí u srdce fanoušky všech Schumacherů.

Autor: mic

Diskuze