Karl Lagerfeld
Zdroj: Instagram
Co o něm řekli?

Schiffer, Beckham i Versace: Celebrity, které zdrtila smrt Karla Lagerfelda (†85)

Karla Lagerfelda (†85) zbožňovaly celebrity napříč celým světem. Pro módní dům Chanel pracoval od roku 1982 a hvězd oblékl nespočet. Mezi ty, které jeho smrt opravdu zasáhla, patří třeba Lilly Allen, Victoria Beckham nebo Donatella Versace a nejen ti. Co o módní ikoně prohlásily?

10 fotek
Srdce mnoha celebrit pláčou a sociální sítě se plní dojemnými vzkazy módní ikoně. „Je strašlivě smutné to slyšet. Karl byl génius. Vždy byl laskavý a velkorysý, ať už šlo o pracovní záležitosti nebo osobní rovinu,“ napsala Victoria Beckham.

„Karle, dotkl si se mnoha životů včetně toho mého. Nikdy nezapomenu na tvůj neuvěřitelný talent. Byl jsi nekončící inspirací. Vždycky jsme se od tebe učili,“ uvedla ke společnému snímku Donatella Versace.

„Nemůžu ti ani říct, jak moc jsi pro mě znamenal a jak moc mi chybíš. Nikdy nezapomenu na tvou laskavost, smích i představivost. Přijela jsem do Francie tento týden, abych tě viděla a představila ti dceru. Moje srdce je zlomené. Přijela jsem moc pozdě. Odpočívej v pokoji. Vzhlížím k tobě,“ dala na svůj Facebook Diane Kruger, která Karla Lagerfelda znala od útlého mládí.

Stejně tak jako Claudia Schiffer. „Karl byl jako magický prach, který mě přeměnil ze stydlivé německé holky v supermodelku. Naučil mě, co je to móda, styl a také jak přežít v tomto byznysu. Co věděl Warhol o umění, to on o módě. Je nenahraditelný. Je to jediný člověk, který umí udělat černobílé věci barevnými. Budu mu do smrti vděčná,“ vzkázala svému módnímu idolovi.

„Díky tobě jsem se cítila jako princezna. Nikdy jsem úplně nepochopila, co jsi ve mně viděl, ale budu ti do smrti vděčná za podporu, kterou jsi mi ty a Chanel dali během 15 let. Odpočívej v pokoji Karle. Byl jsi génius a budeš mi chybět," napsala Lilly Allen, která s Karlem a samotným módním domem byla léta v kontaktu.

Autor: Han

Diskuze