Nesahejte ženám na těhotenské břicho
Zdroj: Profimedia
Takhle teda ne

Saháte těhotným ženám na břicho? Nikdy už to nedělejte! Má to jasný DŮVOD

Zná to asi každý. Někdo potká těhotnou ženu a okamžitě má tendence ohrabávat jí těhotenské bříško. Jenže napadlo vás někdy, jaké to má důsledky?

Každá těhulka tohle za devět měsíců požehnaného stavu zažije obvykle hned několikrát. Potká známou, kamarádku, nebo dokonce i někoho cizího a ten jí s dobrým úmyslem, jestli ucítí miminko kopat, začne hmatat na břicho. Napadlo ale někdy někoho, proč je to nastávajícím maminkám nepříjemné a kolikrát až odporné?

Tady máte hned několik dobrých důvodů:

1. Lidé na břicho sahají, aniž by se zeptali. Matka má pak pocit, že je její tělo veřejně přístupným majetkem.

2. Kdejaká žena se v tomto období cítí už tak dost špatně. Příliš tlustě, otekle, unaveně... A když na ní začne někdo sahat, její sebevědomí začne opravdu hodně skomírat.

3. Lidé mají pocit, že když sáhnou na břicho, přijdou do kontaktu s dítětem. Měli by si ale uvědomit, že nedělají vlastně nic jiného, než že osahávají břicho jiné ženy. Vždyť jde o celkem intimní oblast!

4. Některé ženy prosí, aby jim na břicho dotyčný nesahal a oni to přesto udělají. Sakra, tak jednou řekla NE, tak prostě NE! Je to jen její tělo a ona si může rozhodovat i v těhotenství o tom, kdo se ho smí a nesmí dotýkat.

5. Riskujete její zdraví! Ne že by snad kontakt s břichem byl sám o sobě rizikem pro miminko, ale kontaktem se mohou přenášet různé nemoci, takže pokud jste nastydlí, nebo máte chřipku, rozhodně žádnou nastávající maminku neosahávejte. Ideálně se vzdalte z její přítomnosti.

Tak co, napadají vás další důvody, proč je asi pro těhotné ženy špatné, když jim někdo osahává bříško?
 

Autor: bin

Diskuze