Rytmus - 1
Zdroj: Instagram
To zabil

Rytmus se pustil do všech zaměstnanců: Žádat o dovolenou je ponižující. Já se neptám nikoho!

Raper Rytmus se na Instagramu rád chlubí tím, jak skvělý má život a co vše si může za vydělané peníze koupit. Jeho fanoušci si už určitě zvykli na to, že celý raperův profil je zaplněný drahými auty, hodinkami a oblečením. Jeden z posledních příspěvků je však zcela jiného rázu a Rytmus se nám rozhodl trochu „filozofovat".

9 fotek
Rytmus patří k nejúspěšnějším osobnostem hip-hopu na Slovensku i v České republice. Vyprodává koncerty, má milionová zhlédnutí videoklipů a zkrátka válcuje své kolegy. 

Nyní raper zveřejnil na Instagramu fototografii, kde můžeme vidět, jak si užívá dovolené na Bali a spokojeně se kochá výhledem na moře. Ke snímku se rozhodl přidat popisek na téma: Život, práce a dovolená.

„Kdysi nepředstavitelné, dnes realita. Být pánem svého času je nejvíc. Kdysi jsem se musel poníženě ptát na dovolenou. Dnes se neptám nikoho, jen sebe. Můžu dovolenkovat, jak chci. Přeji vám všem totéž. Být pánem svého času nebo života. Nebýt ovečka nebo nemakat většinu svého života na někoho sen. Život je jen jeden, tak ho využij pro sebe. Pokud chceš a nemáš výmluvy, tak způsob, jak najít klíč, se vždycky najde. Buď rád, že je to u tebe momentálně na p*ču a máš zlé období. Víš proč? Protože aspoň víš, jaké je to zlé a víš, kam by ses už neměl vracet. Díky za každé zlé období," napsal Rytmus.

Každý si tento příspěvěk může vyložit jinak a po svém. Pro někoho bude možná urážející a raperův výraz „poníženě ptát na dovolenou" bude považovat jako zesměšňění těch, kteří si opravdu nemohou udělat volno, kdy se jim zlíbí, a musí chodit pravidelně do zaměstnání. 

Jiní to zase naopak mohou pochopit jako skvělou motivaci do budoucna. Rytmus se jen snaží pravděpodobně naznačit, že osud leží v našich rukou a je jen na nás, jak s ním naložíme. Vždyť kdo by nechtěl být pánem svého času? Kdo by si nechtěl udělat jen tak dovolenou? Určitě naprostá většina z nás by to uvítala!

Do jaké skupiny se řadíte vy? Myslíte si, že to raper opravdu přehnal a uráží všechny tvrdě pracující, nebo se naopak snaží ostatní povzbudit a motivovat?

Autor: bk

Diskuze