Rychtář tvrí, že Artur prodá vilu v Uhříněvsi
Zdroj: tn.cz / isifa
Iveta stále nemá klid

Rychtářův morbidní vzkaz novému majiteli domu po Ivetě. Chce to za každou cenu!

Rodinný dům v Uhříněvsi, poslední útočiště Ivety Bartošové, má konečně dva roky po její smrti nového majitele. Josef Rychtář se už smířil s tím, že bude bydlet jinde, pro nového majitele má ale poměrně morbidní vzkaz.

Nebohý podnikatel netušil, že dům kupuje s věcným břemenem – Josefem Rychtářem, vdovcem po zesnulé zpěvačce. Ten se dal slyšet, že by rád ze zahrady exhumoval ostatky Ivetiny fenky Gejši, kterou zde pohřbil. „Žil jsem v domnění, že si Artur dům nechá a že tam Gejšinka bude odpočívat v pokoji a klidu,“ odpověděl Rychtář na otázku, proč psí ostatky nevyzvedl dříve.

Že v bytě bydlela známá zpěvačka pro nového majitele nehrálo žádnou roli, dům si vyhlédl a koupil pouze za účelem bydlení. „Já jsem s ním nikdy nemluvil, toho pána neznám a nic o něm nevím, takže nevidím důvod, proč by tam měl někdo chodit a kopat na zahradě,“ uvedl nový majitel na otázku, jak se s Rychtářem hodlá vypořádat.

Do kontaktu s ním zatím vůbec nepřišel, vše s ním vyřizovala agentura, u které byl dům nabízen. „Nevidím jediný důvod, proč by za mnou měl chodit, ten dům je můj.“

Na domě plánuje změny, první část rekonstrukce už dokonce proběhla. Nový majitel chce především redukovat porosty na zahradě, které dle Rychtářových slov vysázela sama Iveta a měla z nich radost. Nového majitele prý Rychtář respektuje, rozhodně se jej však bude snažit kontaktovat a požádat ho o vstup na zahradu, aby mohl fenku důstojně pochovat. Bojí se, aby hrob v souvislosti se zahradními úpravami nebyl vybagrovaný. Je dokonce připraven obrátit se na dělníky, kteří budou provádět úpravy na zahradě.

Vdovec po známé zpěvačce nejdříve ale chtěl, aby byl dům zachován v původním stavu a s původním vybavením a sloužil jako muzeum pro Ivetiny fanoušky. „Já jsem měl představu takovou, že by to vypadalo tak, jako by se měla Ivetka třeba za hodinku vrátit.“

To už by však nešlo v žádném případě, část věcí odvezl už syn zpěvačky Artur. „Uráží mě, že někdo říká, že je to dům hrůzy.“ dodal ještě Rychtář.
 

Autor: mkr

Diskuze