Kateřina Neumannová
Zdroj: Profimedia
Radši Red Bull

Kateřina Neumannová promluvila o dopingu! Co jí dělá starosti?

Olympijská vítězka promluvila o pozitivních dopingových testech. Poté prozradila, o jak složitou vědu se jedná a zda je v dnešní době možné testy obejít.

Světem otřásla zpráva o pozitivních dopingových testech norské běžkyně na lyžích Theresy Johaugové. Na názor ohledně celé aféry jsme se zeptali olympijské vítězky Kateřiny Neumannové. Co si o tom všem myslí?

„Zatím se jedná o první mediální zprávy. Přiznám se, že se mi tomu nechce věřit. Norský tým je velice kvalitní a je nepravděpodobné, že ona jediná by dopingovými testy neprošla. Mohlo to být nedopatření, kdy v dobrém úmyslu použila látku za dobrým účelem a ne z důvodu dopingu. Je mi divné, že by neprošla testy zrovna ona, protože na dopingové kontrole byl celý tým, a tak bych se o aféře ráda dozvěděla více.“ prozradila redakci Prask.tv.

Věří tedy, že se dá v dnešní době uspět i bez dopingu? ,,Ano stále tomu věřím, sama jsem patřila mezi nejlepší na světě a byla jsem stoprocentně čistá. Dnešní doba není o moc jiná, a tak tomu věřím a byla bych ráda, aby to tak vnímala i veřejnost,“ řekla.

Zajímalo nás také, zda je v Norsku doping běžný a jestli jsme na tom v Čechách lépe. „Ještě jsem nezaznamenala žádného norského dopingového hříšníka, a tak nevěřím, že by bylo semeništěm hříšníků. V Čechách jsme na tom ještě lépe. Doping je extrémní věda a u nás na něj ani odborníci nejsou. Je možné, že to někdo zkouší, ale v žádném případě nejsme centrem dopingového dění,“ doplnila Neumannová.

Je vůbec možné v dnešní době dopingové testy obejít? „Jsou kvalitnější, než když jsem já začínala se sportem. Obejít se dají, ale za cenu velkého riskování. Současný systém je takový, že ke kontrole můžete být vyzván kdykoli," vysvětlila sportovkyně. 

Autor: Beat

Diskuze