Oběd
Zdroj: Thinkstockphotos
Mlasky mlask

NOVÝ OBJEV: Rozčiluje vás hlasité mlaskání lidí? Možná máte zvláštní poruchu, která hněv vyvolává!

Aspoň párkrát v životě vás určitě provokovalo hlasité mlaskání nebo srkání u jídla. V jiných kulturách je to tradicí, ale u nás je to stále tabu. Vědci přišli na to, že to lidi rozčiluje kvůli zvláštní poruše. Nemáte ji i vy?

Mlaskání, žvýkání a srkání... Zvuky, které většinu z nás dovádějí k šílenství. Občas mohou být tak otravné, že raději opustíte místnost, protože už máte pocit, že byste se z nich za chvilku zbláznili.

Nemusí to hned znamenat, že jste přecitlivělí nebo netolerantní ke svému okolí. Je dost možné, že trpíte poruchou nervové soustavy, která se nazývá misophonie. Tou trpí skoro pět procent populace. Vyvolává u postižených nadměrný hněv během těchto zvuků. V některých případech jsou známy i záchvaty vzteku.

Bohužel se stále neví, jak se tohoto trápení zbavit. Existují sice kapky, které by měly hluk utišit, ale účinnější jsou staré dobré špunty do uší. Odborníci hlavně doporučují, aby lidé s tímto problémem přestali chodit na místa, kde je nadměrná konzumace jídla, jako jsou kino nebo restaurace. Taky mlaskání nesnášíte? Možná máte misophonii i vy!

Autor: Beat

Diskuze