Držíme palce!

Rok a půl po kolapsu: Michal Viewegh prozradil, jaké má stále problémy

Spisovatel Michal Viewegh se ocitl v prosinci 2012 na pokraji smrti. Doktoři mu na poslední chvíli zachránili život. Praskla mu srdeční aorta. Od té doby zvolnil, ale letos se jako správný obchodník opět pustil do psaní.

Proč začal věřit na anděly?
Já jsem vždycky tvrdil, že na ně nevěřím, když jsem ale měl loni tu srdeční příhodu, tak mi žena tvrdila, že viděla nějakou velkou postavu nad postelí a já si nemyslím, že by mi lhala. Možná to byla jenom nějaká projekce, nebo nějaká její potřeba vidět někoho, kdo by jí pomohl. Prostě to neironizuju. Třeba to tak vážně bylo.

Jak Vám teď slouží zdraví teď?
Paměť a energie, to je teď co hodně postrádám. Začal jsem ale psát nový román, sice se mi stane, že jeden odstavec napíšu dvakrát, ale holt se s tím ale musím smířit, tak musím prostě žít.

Co Vám dodává energii?
Takové ty známé věci, když vás kamarádi vezmou na fotbal, když jdu se psem na procházku. víno, ale to mi lékaři zakazují. Jsou to takové věci, které oceňuji víc, než bych je ocenil dříve.

Co byste si ještě chtěl splnit?
Já už jsme si všechny profesní sny splnil. Byl bych ale šťastný, kdyby mi to psalo, jako mi to psalo i v budoucnu a neztratil jsem čtenáře.

Autor: pul

Diskuze