Mistretta
Zdroj: YouTube.com
Výrazně ušetří

Rodina už 35 let používá stejný živý vánoční strom! Jak to dokázali? VIDEO

Každý rok lidé řeší stejné dilema - koupit si živý vánoční stromek, nebo investovat do umělého, který můžeme z krabice vytáhnout každý rok a ušetřit? Rodina Mistretta z Kalifornie má už 35 let stejný živý stromek. Jak to dokázali?

Americká rodina Mistretta z Kalifornie se rozhodla, že na to půjde jinak. Před třiceti pěti lety si koupili vánoční stromek a do dnes ho mají. Poctivě se o něj starají a každý rok ho znovu a znovu zdobí. Ušetří tak spousty peněz a navíc je to prospěšné pro životní prostředí.

Skotskou borovici si rodinka koupila v roce 1983. Ozdobili ho a vypadal velmi slavnostně. Po skončení Vánoc jim bylo líto, vyhodit stromek do popelnice. Rozhodli se, že ho zkusí dát na zahradu do hrnce. Toto se ukázalo jako dobrý tah! Letos stromek mají už 35. Vánoce.

Strom už sice není tak krásný, jaké dřív, ale stále dobře slouží. Jelikož byl příliš vysoký pro jejich dům, otec Joe odřízl horní část. Od té doby už strom nerostl vzhůru, ale rozrostl se do stran. Nyní to vypadá trochu jako veliký jehličnatý keř. Rodina je s ním ale spokojena!

A jak se jim podařilo strom udržet tak dlouho naživu? "Jídlem, vodou a přemisťováním," říká Joe.

Autor: mk

Diskuze