Archie Innes - 1
Zdroj: Profimedia
Těžký osud

Rodina se těšila na miminko. Když chlapečka po porodu uviděli, zůstali v šoku! FOTO

Všechno vypadalo naprosto v pořádku.. Až do porodu. Když se malý Archie Innes narodil, zůstali v šoku i samotní lékaři. Tohle se stane u jednoho porodu z 250 tisíc!

6 fotek
Archie Innes se narodil se syndromem, který se nazývá anoftalamia. Kdo umí latinsky, asi už tuší, jakou vadou malý chlapeček od narození trpí. Narodil se totiž bez očí! Všechno je způsobeno syndromem SOX2, který způsobuje abnormální vývoj očí, v Archie případě žádný.

Chlapeček je poměrně výjimečný úkaz, protože s tímto postižením se narodí jen jedno miminko z 250 000. Celosvětově je známý pouze jeden případ, kdy se dítě také narodilo bez očí úplně. Kromě absence očí má ale další zdravotní komplikace. Archie špatně slyší a má mírnou aspiraci, což znamená, že se mu do plic mohou dostat tekutiny z žaludku či hltanu.

Archieho matka Fiona navíc podle deníku Daily Mail říká, že chlapeček velmi špatně vnímá okolní prostor a tím pádem má problém se základními tělesnými pohyby. Vše je způsobeno dalšími mozkovými abnormalitami a špatně vyvinutou motorikou. Rodina to nemá jednoduché, přesto se Archie dokáže radovat ze života a dělat pokroky. Má vodícího psa a rodina se s ním dorozumívá speciální řečí. Rodiče stále věří, že jednou se najde i léčba, která Archiemu poskytne třeba i uměle vytvořený zrak.

Autor: bin

Diskuze