Vydražená nevěsta - 1
Zdroj: Profimedia / facebook
Smutné

Rodiče vydražili dceru (17) na Facebooku: Nepochopíte, co za ni zaplatil bohatý podnikatel!

Nevěsta z Jižního Súdánu byla prodána svému manželovi za 500 krav, tři auta a 7500 liber. Teenagerku provdali 9. listopadu její rodiče za bohatého podnikatele. Ten vyhrál ve facebookové aukci, kde byli další čtyři zájemci.

Rodina prodala sedmnáctiletou dceru Nyalong Ngong Deng Jalang, která byla ještě panna. Aukci, kterou uspořádali prostřednictvím facebooku, vyhrál podnikatel jménem Kok Alat ze Sudánu. O přízeň dívky se ucházely kromě něj další čtyři muži, mezi nimi i vysoce postavený státní úředník či zástupce guvernéra, který jako věno nabídl 250 krav.

Kok byl nejštědřejší, zaplatil za svou vyvolenou 500 krav, tři auta a 7500 liber. Na fotografii z jejich svatby sedí nevěsta vedle svého manžela, který měl v minulosti už devět žen. Neusmívá se, je naprosto bez emocí.

Příspěvek o aukci byl z Facebooku později vymazán a rodina si musela zrušit své účty. "Jakákoliv forma obchodování s lidmi v podobě postů, reklam či skupin je na Facebooku zakázána," řekla jeho mluvčí.

Situace se nelíbí ani vysokým představiteli Jižního Súdánu, Georgovi Otimovi. "Toto barbarské využívání technologií připomínat trh s otroky. Že se dívky prodávají na světově největší sociální síti, je v dnešní době neuvěřitelné," sdělil.

Podobná věna jsou v Súdánu běžná. Avšak zarážející se fakt, že rodina svou dceru brala jako věc, nikoliv jako žijící lidskou bytost. Monica Adhuie z Národní aliance pro právničky jižního Súdánu uvedla, že dražba je šokující a smutná. "Tyto praktiky jsou hrubým porušením lidských práv a porušením práv dítěte," nechala se slyšet.

Autor: mk

Diskuze