Dobří sousedé?

Robbie Williams VYHRÁL SPOR s kytaristou Led Zeppelin. Může si konečně postavit bazén!

Po pěti letech si může Robbie Williams (44) oddechnout. Ve svém sídle v západním Londýně si chtěl totiž postavit podzemní bazén s posilovnou. Proti byl však jeho soused, Jimmy Page (74), který má strach o svůj dům.

6 fotek
Tihle dva si nemůžou přijít na jméno od doby, co se před šesti lety Robbie přestěhoval na Kensington street. Chtěl si totiž ve svém domě za 17,5 milionů liber (500 mil. Kč) postavit devítimetrový bazén a posilovnu.

Williamsovi bylo nyní doporučeno, aby se s Pagem setkal a zakopali spolu válečnou sekeru. Robbie totiž získal stavební povolení jen pod podmínkou, že si s Pagem promluví. Page se ovšem bojí, že výstavba podzemního bazénu by mohla poškodit statiku jeho nemovitosti.

Podle úředníků by se stavební práce neměly vůbec dotknout Pageovy usedlosti. Nicméně se čeká ještě na schválení výboru v příštím roce. Page se nechal slyšet, že ve svém domě hraje pouze na akustickou kytaru. Nechce totiž narušit jemné mozaiky a vlysy. Bylo mu tak přislíbeno, že se během stavby budou monitorovat vibrace a pohyby.

Podle právníka Simona Rickettse by měl kytarista dostat upozornění přímo na mobil pokaždé, když se překročí dané limity. Mezi Williamsem a Pagem rozhodně nepanuje láska. Za všechno může Robbieho snaha renovovat svou usedlost se 46 místnostmi. Dlouho to totiž vypadalo, že se s renovací ani nezačne.

V noci ze 17. na 18. prosince ale nakonec Rada schválila stavební povolení. Ponechali si však možnost stavbu kdykoli zastavit. Pageův mluvčí sdělil, že se kytarista se zpěvákem rád setká. „Z Jimmyho pohledu je dobře, že komise bere ochranu historické budovy vážně.“ Dodal, že si přeje, aby Robbie předložil návrhy a vyvrátil rizika stavby. Jimmy Page svůj dům koupil v roce 1972.

Autor: kap

Diskuze