Rihanna a Rachel Dolezal - 9
Zdroj: Profimedia / facebook
Zlaté české ručičky

Je to hrdinka, která změnila společnost, obdivuje zpěvačka Rihanna tuto Češku

Zájem o Českou republiku se od světových hvězd moc nevidí. Natož aby nějaký Čech udělal díru do světa. Jedné slečně se to však podařilo. A zaujala samotnou Rihannu!

8 fotek
Rachel Dolezal zradili vlastní rodiče, když do médií přiznali, že nemá černošské kořeny. Žena s českým příjmením totiž všude roky tvrdila, že je černoškou jak poleno, což ji vyneslo do čela National Association for the Advancement of Coloured People (Národní organizace pro zlepšení postavení lidí s jinou barvou kůže). Skandál, který její lež vyvolala, se propíral v médiích natolik, že se ženě dostalo uznání od samotné Rihanny!

Rihannu totiž dojalo, že i když Rachel v rodokmenu nemá o černošské DNA ani zmínku, jako pravá černoška se cítí. „Myslím, že je to tak trochu hrdinka, protože svým způsobem změnila společnost. Opravdu je tak strašné, že předstírala, že je černoška? Být černochem je skvělé,“ uvedla v rozhovoru pro magazín Vanity Fair.

„Myslím, že trochu změnila náhled lidí (na rasu) a probudila je,“ dodala slavná zpěvačka, proč Rachel obdivuje. Stejný názor mají i odborníci z řad psychologů a sociologů.

Autor: dgr

Diskuze