Miloš Forman
Zdroj: Mediafax
Chtěl to tak

Režisér Miloš Forman ( †86) na smrtelné posteli: Stihl vyslovit poslední přání!

16. 4. 2018

Poslední okamžiky svého života prožil režisér Miloš Forman v nemocnici. Tam ještě před odchodem na věčnost stihl naposledy říct, co si posmrtně přeje.

4 fotky
Pověstný pátek třináctého zasáhla celý filmový svět smutná zpráva o smrti oscarového režiséra Miloše Formana. Ten zemřel ve Spojených státech, kde poslední roky žil s manželkou Martinou (52) a jejich dvěma syny. Formana trápily vážné zdravotní potíže celý předešlý rok a poslední dobou se natolik zhoršily, že musel být hospitalizován v nemocnici.

„Pan Forman zemřel v nemocnici v Danbury. Ta je nedaleko jeho bydliště v městečku Warren. V době jeho odchodu s ním byla celá rodina, tedy i všichni synové,“ napsal Blesku americký agent oscarového režiséra Dennis Aspland. Podle jeho slov se s ním stihla rozloučit nejen manželka Martina a jejich dva synové, ale i bývala žena Věra Křesadlová (74) se staršími syny Petrem a Matějem (53).

Těsně před smrtí, kdy slavnému režisérovi selhaly plíce, stihl podle zdroje Blesku vyslovit poslední přání. „Nejraději by spočinul na ranči, který tolik miloval,“ měl údajně Miloš Forman vyslovit přání, že chce být pochován v USA, kam v roce 1968 emigroval.
 

Autor: bin

Diskuze