Iveta Bartošová
Zdroj: isifa.com
To nikdo nečekal

První výsledky Slavíka: Bartošová je opravdu mezi nejlepšími, šokuje kontroverzní kapela Ortel

Pořadatelé Českého Slavíka Mattoni 2014 zveřejnili nejlepší v každé kategorii. Tragicky zesnulá Iveta Bartošová skutečně útočí na zisk trofeje!

Slavnostní vyhlášení vítězů ankety Český slavík Mattoni 2014 proběhne tuto sobotu ve Státní opeře v Praze v přímém přenosu televize Nova. Uděleni budou Zlatí, Bronzoví a Stříbrní slavíci v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka a Hudební skupina.

Do nominace v kategorii skupin se dostala také pro mnohé kontroverzní kapela Ortel z Plzně. Podle některých názorů se její texty pohybují na hraně extremismu. Napsala také hymnu Dělnické strany. Určitě vznikne mnoho diskuzí o tom, zda ji organizátoři měli, nebo neměli z ankety vyřadit.

Hlasování v anketě skončilo minulou neděli a zde jsou oficiální nominované šestice v hlavních kategoriích, seřazené podle abecedy.

ZPĚVAČKY:
Absolonová Monika
Bartošová Iveta
Bílá Lucie
Farna Ewa
Langerová Aneta
Vondráčková Lucie

ZPĚVÁCI:
David Michal
Dyk Vojtěch
Gott Karel
Klus Tomáš
Krajčo Richard
Landa Daniel

HUDEBNÍ SKUPINY:
Divokej Bill
Chinaski
Kabát
Kryštof
Olympic
Ortel

SLAVÍCI BEZ HRANIC (nejpopulárnější slovenský interpret nebo skupina v České republice) jsou v první trojici podle abecedy:
Celeste Buckingham
Elán
No Name

OBJEV ROKU:
Elis
Jelen
Voxel

Hlasování v této kategorii ukončí moderátor sobotního večera Libor Bouček v druhé polovině přenosu a následně se dozvíme vítěze.Slavnostní vyhlášení bude v sobotu 29. listopadu 2014 od 20.20 hod. ve Státní opeře v Praze v přímém přenosu TV Nova. Moderuje Libor Bouček. Vystoupí Lucie Bílá, Karel Gott, Chinaski, Aneta Langerová, Xindl X, Ondřej Brzobohatý, Peter Cmorík, Hana Zagorová, Radek Banga, Eva Pilarová, Debbie, Lo Hrůzová, Markéta Konvičková a další. V exkluzivní show uvidíme rovněž tanečníky a další umělce. Interpreti i kapely budou vystupovat naživo.

Do ankety přišlo 131 991 hlasů, loni to bylo asi 119 000 hlasů. Nárůst o více než 10 000 hlasů souvisí zřejmě se skutečností, že hlasovací SMS nebyly letos zpoplatněny vyšší sazbou, ale každý

Autor: pul

Diskuze