Prostituce
Zdroj: Profimedia
Celebrity pod palbou

Prostituce a drogy: Skupinový chat odhalil jeden z největších skandálů v historii zábavního průmyslu

Největší skandál v dějinách jihokorejského zábavního průmyslu sebou táhne ke dnu další známé tváře. Celý skandál otřásl několika velkými hudebními společnostmi, pod nimiž vystupují umělci, kteří byli v rámci kauzy Burning Sun obviněni.

8 fotek
Jde o případ týkající se nočního klubu Burning Sun (známý také jako Seungriho skandál), v němž se mělo odehrávat mnoho nelegálních praktik včetně prostituce a podávání drog. Také zde měly být proti své vůli drogovány a drženy ženy, především z Thajska. Celý případ se začal řešit poté, co se do rukou policie dostal skupinový chat z korejské aplikace KakaoTalk, jehož členy bylo mnoho známých osobností včetně Seungriho, člena jedné z nejpopulárnějších korejských skupin, které mají miliony fanoušků po celém světě. Ten měl klientům sjednávat například eskortní služby.

Na veřejnost se dokonce dostala i část textu z chatovací místnosti z roku 2014. Seungri zde sdílel fotografie, informace o věku, zaměstnání a osobnostech různých žen a dával muži, kterého média označují pod písmenem A na výběr.

Seungri: „Číslo 1 moc nemluví a má ráda peníze. Nebyla moc okouzlující, když jsme spolu popíjeli. Nicméně její vzhled je skvělý.“
Seungri: „Číslo 3…vzhled dobrý a je veselá. Je dobrá a zábavná, když pijeme venku. Jedinou chybou je, že dělá nepořádek, když je opilá.“
Seungri: „Myslím, že 3 je dobrá, protože je veselá.“
A: „A co 2, 4 a 5? Myslíš, že bychom se mohli setkat s 2, 4, a 5 ještě jednou bez 1? Potřebujeme někoho, kdo je veselý jako číslo 3.“
Seungri: „5 je taky dobrá."

Společnost YG Entertainment pod kterou zpěvák a herec Seungri do nedávna patřil, než se rozhodl po obvinění opustit zábavní průmysl, zažila v posledních dnech propad akcií o více než 25%. Investoři YG dokonce chtějí podat žalobu na CEO společnosti Yang Hyun Suka. Zatím požadují kompenzace ztráty cen akcií a stahují svoje investice ze společnosti. Jedná se o obrovské sumy a je otázkou, jak se s tím společnost vyrovná.

Kromě toho na Yang Hyun Suka zvažuje podání stížnosti i občanské sdružení Measures for the People's Livelihood. A také na Make Us Entertainment CEO Lee Dong Hyunga, v jehož agentuře byl zpěvák Jung Joon Young, konkrétně za zanedbání dohledu. Jung Joon Young známý jako JJY byl obviněn z toho, že v chatovací místnosti při nejméně 10 různých příležitostech sdílel nelegálně pořízená videa. Později se zpěvák ke všemu doznal. „Natáčel jsem ženy bez jejich souhlasu a sdílel to v chatovací místnosti na sociálních médiích, a když jsem toto dělal, necítil jsem nijak velkou vinu. Od veřejné osoby to byl neetický čin hodný kritiky a tak bezmyšlenkovité jednání,“ napsal zpěvák v omluveném dopise, který zveřejnil na sociální síti.

Mezi obviněnými celebritami je také člen kapely FT Island, Choi Jong Hoon. I ten se rozhodl opustit zábavní průmysl. I on byl obviněn ze šíření nelegálních fotografií a videí. Také padlo podezření, že žádal policii, aby zakryla zprávy o jeho řízení pod vlivem, které se událo v roce 2016.

K dalším striktním opatřením se uchylují i televizní stanice MBC a KBS, které vysílaly některé zábavné show, v nichž se obvinění umělci objevovali. Vedle okamžitého odchodu zmíněných umělců ze show a smazání jejich scén z již natočených dílů případně pozastavení celé show, se nyní společnosti rozhodly i ke smazání některých záznamů starších epizod.

Skupinový KakaoTalk postupně odkrývá další skutečnosti a na povrch se dostávají další jména a další nekalosti. Nikdo nechce být s touto kauzou spojován.

Autor: mk

Diskuze