Proč si muži sahají do rozkroku
Zdroj: Profimedia
Zajímavé

Proč si muži neustále sahají do rozkroku? Tyhle důvody byste nečekali

Mnoho mužů má neustále tendenci si sahat do rozkroku, ať už přes kalhoty nebo rovnou pod ně. Určitě jste si toho už někdy všimli, pokud jste žena, a určitě to děláte občas také, jste-li muž. Pánům to často ani nepřijde nevhodné nebo nijak neslušné. Proč to ale vlastně dělají?

„Penis je jediná hračka z dětství, která muže doprovází celý život a je mu neustále k dispozici. Je to jediná hračka, kterou kdy měl a bude mít, obdařená tou vlastností, že je zdrojem potěšení, když za ni tahá,“ popisuje americký expert Paul Joannides ve své knize Sex je umět, chtít a vědět. Ale má to i další důvody.

Psychoanalytik říká, že to nemá nic společného s erotikou a sexem. Jde o jakýsi pánský rituál, který muži dělají ráno po probuzení nebo večer, před spaním. Zkrátka si musejí připomenout, že jsou chlapi.

Podle americké behaviorální výzkumnice a autorky Vanessy Van Edwards si muži takto dokonce svůj rozkrok podvědomě chrání. „Pánové se cítí lépe a spokojeni, když jsou jejich pohlavní orgány chráněné. Vždy se totiž najdou situace, které by jim mohly ublížit,“ popisuje expertka dle serveru prozeny.cz.

Třetí v této oblasti prý také podle studie uveřejněné v časopise Frontiers in Psychology uvolňuje oxytociny, uklidňující hormony. Vanessa Van Edwards k tomu dodává, že si podle ní tedy muži na svůj penis sahají například i v situacích, kdy se cítí nesví a potřebují se uklidnit.

Autor: mk

Diskuze