Proč jsou leváci a praváci
Zdroj: Profimedia
Zajímavá fakta

Proč je někdo levák? Má to jeden nečekaný důvod!

Jste levák a netušíte proč? Pak vás tohle možná hodně překvapí!

Být levákem je stále poměrně vzácné. Je jich rozhodně méně než těch, co píší a dělají různé úkony pravou rukou. Jak ale tohle vzniká? Proč někdo píše levou rukou, ač je to pro větší část lidí nepřirozené?

Odborná lékařská studie ukázala, že vznik leváka nesouvisí se stylem života, výchovou, ani s žádnými jinými vnějšími vlivy, které na mladého vyvíjejícího se jedince působí, ale naopak s tím, co se děje ještě v děloze.

To znamená, že když jste levákem, můžete si být jisti, že jste se už jako levák narodili a není nic, co by to během vašeho života dokázalo ovlivnit. O tomhle se totiž rozhoduje už v pouhém osmém týdnu těhotenství! A co za to může? Mícha. Všechny lidské pohyby sice řídí mozková kůra, jenže vědci v Ruhr Universitat zjistili, že právě mícha rozděluje a určuje, jak pohyby budou probíhat. Všechno také samozřejmě souvisí i s geny rodičů dítěte, ale to ostatně téměř vše, co se týká vývoje dítěte. Pokud se to tedy zjednoduší, tak to, jestli je člověk pravák nebo levák, o tom z většiny rozhoduje část páteře.
 

Autor: bin

Diskuze