Budíte se uprostřed noci?
Zdroj: Profimedia
V kolik se budíte?

Nemůžete v noci spát? Podle času, v kterém se probudíte, zjistíte, jaký máte zdravotní problém

Stává se nám to čas od času všem - vzbudíme se a když se podíváš na budík, vidíme, že ještě není čas, abychom vstali z postele. Většina z nás znovu zavře oči a spí dál. Pokud se to však děje často, může to být velmi nepříjemné. A co teprve, když se to děje několikrát za noc. Co to signalizuje?

Podle tradiční čínské medicíny jsou vaše vnitřní biologické hodiny velmi důležité a orgány ve vašem těle podléhají cyklu 24 hodin. Každé dvě hodiny vrcholí aktivity jiného orgánu. Takže když se podíváte na čas, kdy jste se v noci probudili, můžete podle toho zjistit, který orgán je v té době nejaktivnější. Pokud se ve stejný čas proberete opakovaně, může to znamenat dokonce onemocnění tohoto orgánu.

Od 23:00 do 1:00
V tuto dobu je na špici své aktivity váš žlučník. Když se v tu chvíli probudíte, váš žlučník v podstatě říká, že byste měli jíst méně mastné potraviny nebo pít méně kávy či alkoholu. Mentálně to může znamenat, že jste příliš tvrdí jak k sobě, tak k ostatním - kvůli tomu byste mohli mít špatné myšlenky.

Od 1:00 do 3:00
Pokud se v této době hodně probouzíte, je možné, že nejsou v pořádku vaše játra. Mentálně to může znamenat, že v sobě máte potlačený hněv anebo že jste neodvedli správně svou práci.

Od 3:00 do 5:00
Když se probudíte v tomto časovém úseku, pravděpodobně se vám něco snaží naznačit vaše plíce. Pokud často kašlete a někdy i vykašlat hlen, možná je na čase navštívit lékaře. Co se týče duševního zdraví, může to naznačovat, že jste smutní anebo vás trápí, že jste ještě nezačali pracovat.

Od 5:00 do 7:00hodin
Tento časový úsek znamená, že je zrovna nejvíce výkonné vaše tlusté střevo. Zaměřte se na trávení – funguje v této oblasti vše tak, jak by mělo? Často se cítíte nafouknutí nebo se vám špatně dýchá? Mentálně to může znamenat, že jste s něčím nespokojení. Zaměřte se na své pocity, abyste zjistili, co přesně vás trápí!

Autor: mk

Diskuze