Konečně nějaký posun

Případ tragické jízdy Jana Kočky (†28) pokračuje: Policie zveřejnila nové skutečnosti

Dva a půl měsíce uteklo od tragédie, ve které figurovali Jan Kočka mladší a řidič náklaďáku Miloslav (†28). Okolnosti nehody a výsledky pitvy byly veřejnosti dlouho nedostupné. Tedy alespoň doteď. Něco nového policisté přece jen odhalili.

5 fotek
29. září v brzkých ranních hodinách se na dálnici D11 udála tragická nehoda, při které zemřeli dva mladí muži. Jedním z nich byl člen známé rodiny Kočkových, Jan Kočka mladší, který, jak se brzy ukázalo, byl zároveň viníkem celé nehody. Na dálnici vjel z nepochopitelných důvodů do protisměru, což stálo život nejen jeho, ale i řidiče nákladního vozu, se kterým se čelně střetl.

Policisté zveřejnili základní informace o nehodě, když však došlo na podrobnosti, zarytě až doteď mlčeli. A výsledky pitvy Jana Kočky? Ty stále nesmí zveřejnit. I přesto ale přinesli k případu nové informace.

Původně byl celý případ řešen jako usmrcení z nedbalosti. To ale na základě dalších důkazů vyšetřovatelé přehodnotili. Kdyby Kočka žil, dostal by nakonec trest přísnější, než se původně myslelo. „Velmi dobře máme zmapovaný způsob jeho jízdy a chování. Z přečinu usmrcení z nedbalosti policie případ překvalifikovala na zločin obecného ohrožení, u kterého je trestní sazba osm až patnáct let,“ řekl pro Právo státní zástupce z Nymburka Ludvík Lukáš, který také dodal, že překvalifikování případu bylo preventivní.

Autor: bin

Diskuze