Zdroj: oficiální zdroj
Lada by nebyla

Princeznu se zlatou hvězdou na čele měl hrát někdo jiný!

Aktualizováno 18.12. 2013 14:08

Patří mezi nejoblíbenější pohádky vůbec, na představitelku princezny Marii Kyselkovou (77) každý díky plavovlasé princezně Ladě rád vzpomíná. My ale víme, jak to s hlavní rolí bylo doopravdy!

3 fotky

Marie Kyselková přišla na konkurz pohádky jako taneční komparsistka, na poslední chvíli si ji ale režisér Martin Frič vybral jako představitelku hlavní role – princezny Lady místo herečky Miriam Hynkové, která těsně před natáčením vážně onemocněla. Byla to její první a zároveň poslední velká role, pak už Kyselková hrála jen ve filmu Krakonoš a lyžníci.

"Mařenka, my jsme jí říkali Nanynka. Mařenka byla výborná, ona byla vlastně taky začátečnice naprostá, protože nikdy neměla herectví jako svoje hlavní zaměstnání,“ usmívá se Josef Zíma, který v Princezně se zlatou hvězdou na čele hrál prince Radovana.

Kyselková obětovala život rodině a muži, se kterým ke štěstí nepřišla. "Po rozvodu s Petrem Haničincem si vzala toho člověka, který se k ní vůbec nehodil," řekl webu Prásk.tv její soused a dlouholetý kamarád, herec Ivo Niederle.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vánoce na Nově: Směs pohádek a legrace

Michaela Kuklová: Proč synovi na Vánoce zakázala pohádky?

Karel Gott válí: Už má i svou pohádku

Autor: eja Prásk.tv

Diskuze