Lada by nebyla

Princeznu se zlatou hvězdou na čele měl hrát někdo jiný!

Patří mezi nejoblíbenější pohádky vůbec, na představitelku princezny Marii Kyselkovou (77) každý díky plavovlasé princezně Ladě rád vzpomíná. My ale víme, jak to s hlavní rolí bylo doopravdy!

3 fotky

Marie Kyselková přišla na konkurz pohádky jako taneční komparsistka, na poslední chvíli si ji ale režisér Martin Frič vybral jako představitelku hlavní role – princezny Lady místo herečky Miriam Hynkové, která těsně před natáčením vážně onemocněla. Byla to její první a zároveň poslední velká role, pak už Kyselková hrála jen ve filmu Krakonoš a lyžníci.

"Mařenka, my jsme jí říkali Nanynka. Mařenka byla výborná, ona byla vlastně taky začátečnice naprostá, protože nikdy neměla herectví jako svoje hlavní zaměstnání,“ usmívá se Josef Zíma, který v Princezně se zlatou hvězdou na čele hrál prince Radovana.

Kyselková obětovala život rodině a muži, se kterým ke štěstí nepřišla. "Po rozvodu s Petrem Haničincem si vzala toho člověka, který se k ní vůbec nehodil," řekl webu Prásk.tv její soused a dlouholetý kamarád, herec Ivo Niederle.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vánoce na Nově: Směs pohádek a legrace

Michaela Kuklová: Proč synovi na Vánoce zakázala pohádky?

Karel Gott válí: Už má i svou pohádku

Autor: eja Prásk.tv

Diskuze