Meghan a Harry - 7
Zdroj: Profimedia
prásk.tv

Princ Harry vysvětlil lety soukromým letadlem! Kritiky tím rozzuřil

Princ Harry (34) a jeho žena Meghan (38) v posledních dnech čelí ostré kritice kvůli využití soukromého letadla na rodinnou dovolenou. Harry už slovní útoky nevydržel a k celé události se vyjádřil při své návštěvě v Amsterdamu. Jeho proslov ale celou situaci příliš neuklidnil.

"Strávil jsem 99 procent svého života cestováním komerční přepravou. Ale občas se vyskytne příležitost založená na jedinečných okolnostech, kdy se musím ujistit, že je moje rodina v bezpečí. Je to zkrátka takhle jednoduché," prohlásil v pondělí při návštěvě Amsterdamu, kam prý dorazil komerční přepravou.


Princ Harry proslovem obhajoval čtyři soukromé lety během 11 dnů. "Takže Harry potřebuje chránit rodinu využíváním soukromých letadel. A co my ostatní, co se snažíme chránit své rodiny před klimatickou katastrofou," je jednou z reakcí naštvané veřejnosti. "Je to pokrytec," komentoval muž.

 


Vévoda ze Sussexu přitom do Amsterdamu přicestoval podpořit svůj nový projekt s názvem Travalyst, který by měl do budoucna lépe ochránit turistické destinace před znečišťováním a podpořit ekonomický rozvoj místních komunit. Do projektu se zapojily firmy jako Booking.com, Skyscanner, CTrip a TripAdvisor.


"Všichni můžeme udělat víc, nikdo z nás není dokonalý, ale všichni máme zodpovědnost za vlastní zásah. Otázka je, jak to vybalancovat," prohlásil Harry. Létání soukromými letadly však není jedinou záležitostí, která rozzuřila veřejnost. Vznikla dokonce petice, která požaduje, aby byl princ Harry a jeho manželka zbaveni titulu vévoda a vévodkyně ze Sussexu. Více najdete ZDE.

Podívejte se na fotky královské rodiny

7 fotek

Autor: TN.cz

Diskuze