Princ George - 2
Zdroj: Profimedia
Porušení tradice

Malý princ George na svatbě strýčka Harryho porušil tradici! FOTO

Velká Británie v sobotu oslavovala svatbu prince Harryho (33), který si v kapli sv. Jiří na hradě Windsor vzal za manželku Meghan Markle (36). Svatba měla o mnoho volnější atmosféru, než svatba prince Williama a vévodkyně Kate, která se konala před sedmi lety. Bylo porušeno mnoho zaběhlých tradic!

4 fotky
Malý George na královské svatbě zastával úlohu mládence a společně s ostatními chlapci a družičkami doprovázel Meghan k oltáři. Fanoušci královské rodiny si však všimli něčeho podivuhodného. Princ George se totiž pokaždé na veřejnosti objevoval jen v kraťasech. V Británii totiž tradicí, že urozený chlapec nesmí nosit dlouhé kalhoty, dokud nevyroste, protože dlouhé kalhoty nosily děti z chudinských čtvrtí.

„Kalhoty jsou vyhrazeny starším chlapcům a mužům, zatímco kraťasy jsou společenským příznakem pro chlapečky. I když se počasí mění, má se za to, že chlapec v kalhotách by byl považován za známku špatného původu. Žádný šlechtic hodný svého jména, natož člen královské rodiny po ničem takovém netouží. Ani vévodkyně z Cambridge,“ vysvětlil odborník na etiketu William Hanson pro Harper´s Bazaar a doplnil, že kalhoty by mělo princátko obléknout až v osmi letech.

Všechny tedy zarazilo, že se princ na svatbě objevil v dlouhých kalhotách. „Jaký vzrušující den pro prince George! Myslím, že to bylo poprvé, co se objevil na veřejnosti oblečený v kalhotách!“ divil se například jeden uživatel Twitteru a přidávali se další.

Princ se na svatbě objevil v černé uniformě, inspirované uniformou jeho otce prince Williama a jeho strýce Harryho. V černých kalhotách s červeným pruhem a v tříčtvrtečním kabátku vypadal opravdu sladce. Stejnou uniformu oblékl i zbytek nevěstiných mládenců. To je možná další důvod, proč směl princ George v tento významný den porušit tradic. 

Autor: Nap

Diskuze