Princ George - 1
Zdroj: Profimedia / Twitter
Už to není jen George

Princ George má nové příjmení! Překvapí vás, jak ho začali ve škole nazývat

Nejen pro obyčejné děti začal nový školní rok, ale i pro britskou královskou rodinu. Ve čtvrtek šel poprvé do školy princ George (4) a vysloužil si hned nové „příjmení“. Jak mu ve škole říkají?

6 fotek
Další významná životní etapa nastala v britské královské rodině. Z malého prince George (4) už je velký kluk! Ve čtvrtek jej čekal první školní den v přípravné škole. I když bylo v plánu, že George doprovodí oba rodiče, nakonec vévodkyně Kate (35) zůstala kvůli zdravotním potížím, které ji provázejí během těhotenství, doma!

A jak ve škole malému princi říkají? Ve škole se rozhodli, že mu budou říkat George Cambridge. Toto spojení samozřejmě není náhodné, princ má totiž od narození titul princ George z Cambridge.

O princově novém „příjmení“ informoval deník Guardian. George dostal také štítek se jménem George Cambridge, který má nyní připevněný na aktovce. V Británii je nicméně tradicí, že většina členů královské rodiny příjmení nepoužívá. Je zvykem, že jsou rodiny pojmenované podle pozemků a královských domů, které vlastní.

Autor: niž

Diskuze