Harry, Meghan, Archie - 3
Zdroj: Profimedia
Princ Archie
Prásk.tv

Princ Archie má už třetí chůvu! Předchozí vydržely jen pár týdnů

Už třetí chůvu má podle britských médií syn prince Harryho a vévodkyně Meghan Archie, kterému je teprve šest týdnů. Podle listu Daily Mail nejsou předchozí dvě chůvy jedinými zaměstnanci, kteří v posledních týdnech opustili královskou rodinu. Pečovatelka, která se stará o Archieho, si přitom ročně vydělá až téměř dva miliony korun.

Za šest týdnů se u Archieho stihly vystřídat již tři chůvy, uvedl britský list Daily Mail. Jestli předchozí dvě daly samy výpověď, nebo je královský pár vyhodil, ale není jasné. A zřejmě se to veřejnost ani nikdy nedozví, součástí smlouvy, kterou pracovníci královské rezidence podepisují, je i velmi přísná mlčenlivost.

 

"Harry a Meghan nechtějí rozhodnutí uspěchat, chtějí vybrat správného člověka. Je to pro ně velmi osobní a záleží na potřebách dítěte a rodičů," řekl podle deníku zdroj blízký královské rodině.

 

Královský pár nepožaduje chůvu, která by k miminku vstávala v noci, to podle Katie Nichollové, která napsala o královské rodině několik biografií a má zdroje uvnitř paláce, totiž k Archiemu vstává sama vévodkyně.

 

"Meghan v noci kojí každých několik hodin. Očividně je to hladový chlapec," prozradili Nichollové lidé, kteří jsou s královskou rodinou v kontaktu. První chůva, kterou si měl pár najmout, měla mít v popisu práce právě toto, Meghan se ale rozhodla, že se o vstávání k plačícímu dítěti postará sama.

 

Pracovat pro královský pár s sebou nese spoustu výhod. Roční plat u zkušené chůvy je v přepočtu téměř 2 miliony korun. Chůva navíc má k dispozici vůz a bydlí v královské rezidenci prince Harryho a jeho manželky.

 

 

Královský pár chtěl navíc vybírat chůvy i mimo absolventky tradiční školy Norland. "Meghan jasně řekla v personální agentuře, že preferuje Američany před Brity a chce, aby se cítili jako člen rodiny a ne jako uniformovaný zaměstnanec. To je pro ní důležité. Taky se chtěla poohlédnout po muži coby chůvě," uvedl letos na jaře list Daily Mirror.

 

Dvě chůvy, které v krátkém čase opustily Harryho a Meghan nejsou jedinými pracovníky, kteří u páru v posledních týdnech skončili. V listopadu odešla Meghanina osobní asistentka, brzy na to osobní sekretářka páru, která pro královskou rodinu pracovala 17 let, v lednu ji následovala Meghanina osobní strážkyně a následně také dvě další osobní sekretářky.

 

8 věcí, které jste nevěděli o MEGHAN MARKLE
Jak se v jeho očích stát tou PRAVOU? Zbraně, které posloužily i Meghan Markle

Autor: vbo TN.cz

Diskuze