prásk.tv

Princ Andrew mizí z veřejnosti! Jeho skandál otřásl královskou rodinou

Britský princ Andrew prohlásil, že se stahuje z veřejného života a povinností. Jeho spojení s případem odsouzeného Jeffreyho Epsteina obviněného ze sexuálního obtěžování podle člena královské rodiny má negativní dopady na úsilí, které královská rodina věnuje své práci.

Skandál Jeffreyho Epsteina se dotknul i královské rodiny. Vévoda z Yorku, princ Andrew, se kvůli svým vazbám na finančníka obviněného ze sexuálního obtěžování rozhodl odejít z veřejného života.

 

"Chtěl bych jen zopakovat a znovu potvrdit prohlášení, která již za mě učinil Buckinghamský palác. Zaměřím se nyní víc na svou práci," potvrdil informaci princ Adrew.

 

Podle obětí Jeffreyho Epsteina by se měl princ podrobit výslechu amerických vyšetřovatelů, kteří mají na starosti Epsteinův případ. Tlačí na něj kvůli tomu i obhájci některých z obětí. "Před lety se princovi Andrewovi přezdívalo Randy Andy - měl pověst playboye. Víme také, že byl blízko Epsteinovi," vysvětlila právní zástupce obětí.

 

Svolení k odchodu z veřejného života dala princovi sama královna Alžběta. Andrew podle svých slov lituje svého spojení s americkým businessmanem a hluboce soucítí s Epsteinovými oběťmi.

 

Krok britského prince vzbuzuje mezi tamní veřejností rozruch. Andrew byl dříve kritizován za to, že nedostatečně vyjádřil obavy o Epsteinovy oběti.


Podívejte se na reportáž televize Nova o skandálech britské královské rodiny:

 

Sexuální obtěžování v práci? Braňte se
Sexuální harašení! Máte s ním zkušenost? Příběh týdne získá 500 Kč!

Autor: reg/Šimon Felenda

Diskuze