Ben Whiteside - 1
Zdroj: gofundme.com
Jen pro silné povahy!

JEN PRO SILNÉ POVAHY: V noci se probudil bolestí a podíval se na svou nohu. Zařval hrůzou!

Muž si stěžoval na rostoucí bolest nohy. Ani ve snu ho ale nenapadlo, co za tím může stát. Poté se mu naskytnul pohled jako z hororu.

Ben Whiteside (25) ze Severního Irska se rozhodl, že se svou přítelkyní Annekou Shally zažije něco trochu dobrodružného. Poslední dva roky totiž strávili v Hong Kongu, kde se učili anglicky. Svůj pobyt v zahraničí však chtěli zakončit prozkoumáváním tamních koutů přírody.

Výlet se vyvíjel dobře do doby, než si Ben začal stěžovat na bolest v koleni, která se stále zhoršovala. Když se tedy vrátili zpět do civilizace, vzala ho jeho přítelkyně k lékaři. Ten zkonstatoval, že se Ben nakazil infekcí a předepsal mu antibiotika.

Léky však nezabíraly a další den se k bolestem přidaly i horečky. Ben i Anneka si však mysleli, že je to jen reakce na antibiotika a v horečnatých stavech byl muž ještě několik dní.

Jednoho večera se ale probudil s nesnesitelným pnutím v noze. Rozespalá přítelkyně rozsvítila telefon, aby se mu na místo podívala, ale naskytnul se ji otřesný pohled. Chvíli myslela, že se jí to jen zdá a je to jen nějaká noční můra. Rána totiž vypadala jako z hororového filmu. "Jeho kůže byla fialová a černá a uprostřed krvácela," řekla vyděšená žena.

Anneka zareagovala pohotově a ihned odvezla svého přítele do nemocnice. Tam lékaři usoudili, že by měl být převezen do Bangkoku, kde je pro takové případy lepší zdravotní péče.

Ihned po příjezdu ho tedy čekala operace, aby se zabránilo dalšímu šíření smrtící infekce do těla. Následovalo i nitrožilní podání antibiotik. Benovi se nakonec podařilo uniknout smrti jen o vlásek. Trvalo by totiž jen pár dní, než by se infekce dostala do celého těla.

Autor: gab

Diskuze