Dieta
Zdroj: Thinkstockphotos
A dobře chutná

PŘEKVAPIVÝ OBJEV: Vědci zjistili, která potravina vám pomůže rychle zhubnout. Všichni ji máme v kuchyni!

Většina z nás ji má v kuchyni a máme ji rádi. Teď vědci dokonce zjistili, že tato potravina skvěle pomáhá při hubnutí. Spaluje tukové buňky a zlepšuje metabolismus.

Máte rádi skořici? Teď ji začnete mít rádi ještě víc. Nejenže skvěle voní a krásně dochutí pokrmy, do kterých ji přidáte, ale má i blahodárné účinky na naše zdraví. V nové studii, kterou zveřejnil odborný časopis Metabolism, testovali vědci z univerzity v Michiganu účinky cinamaldehydu. Jde o esenciální olej, díky kterému skořice tak krásně voní.

Při vystavení esenciálnímu oleji ze skořice spalují tukové buňky tuk. Může za to proces známý jako termogenéza. Olej zvyšuje aktivitu několika genů, enzymů a proteinů, o kterých je známé, že zlepšují metabolismus.

Autorka studie Jun Wuová říká, že pravidelní konzumace skořice by mohla být jedním ze způsobů, jak přimět tukové buňky spalovat přebytečnou energii uloženou v těle, která se nemá při dostatku jídla a tepla jak uvolnit a způsobuje nežádoucí nárůst hmotnosti.

Studie se zatím zabývala jen přímými účinky skořice na tukové buňky, ovšem nikoliv na lidské tělo. Bude tedy potřeba provést ještě další výzkum, aby se zjistilo, zda se na těle projeví stejné účinky, jako na jednotlivých buňkách.

Profesorka Wuová však předpokládá, že pokud budeme jíst skořici v přiměřeném množství každý den, mohl by nastat kumulativní efekt a postupem času by se tyto příznivé účinky mohly projevit.

Autor: mk

Diskuze