Letušky
Zdroj: Twitter
Pozor na to!

PŘEKVAPIVÉ: Proč letušky nikdy nepijí v letadle vodu? Má to vážný důvod!

Věděli jste, že letový personál nikdy v letadle nepije vodu? Pokud to slyšíte poprvé, určitě se ptáte proč tomu tak je...

Pokud znáte někoho, kdo pracuje jako letuška pro aerolinky, jistě vám možná tuto zajímavou informaci někdy říkal. Pravděpodobnější ale je, že jste o tom nkdy neslyšeli. Letušky v letadle totiž nepijí vodu! Proč?

Tím je myšlena místní užitková voda, která je filtrovaná přímo přes palubní filtraci. Tu personál zásadně nepije a ani ji pasažérům sám nepodává! Tím, že se napijete například na toaletě z vodovodního kohoutku už riskujeme sami! Proč?

Nezávislé testy totiž zjistily, že i přesto, že prochází voda palubní filtrací, je většina množství infikována salmonelózou! Dokonce má voda obsahovat i vajíčka hmyzu. Podle amerického úřadu EPA by každé osmé letadlo neprošlo testy závadnosti vody. Přičemž nejvíce bakterií obsahuje voda v letadlech určených na dálkové lety.

I přes snahu leteckých společností se ale nedaří kontaminaci vody jakkoli zabránit. Z tohoto důvodu palubní personál nepije rozlévanou vodu a preventivně se vyvarovává i té převařené na kávu a čaj. Tak co, dáte si v letadle ještě někdy kávu, nebo raději počkáte až po letu?

Zdravotní sestra vážila 130 kilo! K hubnutí ji dohnal až nezapnutý pás v letadle
Letadlo s 50 lidmi muselo nouzově přistát na pěně

Autor: bin

Diskuze