František Peterka
Zdroj: Profimedia
Upřímnou soustrast!

SMUTNÁ ZPRÁVA: Představitel Krakonoše František Peterka zemřel! Bylo mu 94 let

Dnes odešel jeden z opravdových hereckých velikánů. František Peterka za svůj dlouhý život natočil mnohé, nesmazatalně se zapsal nejen do české kinematografie, ale i do srdcí mnohých diváků.

František Peterka se dožil úctyhodného věku 94 let. A za svou dobrou kondici určitě vděčil své lásce ke sportu, a to konkrétně ke vzpírání. Když se jako mladý rozhodoval, jakým směrem se vydá, nechybělo málo a český film byl málem ochuzen o tak výjimečný talent. Ne nadarmo se říká, že některá setkání jsou osudová, a jedno takové bylo tenkrát pro Peterku. Cikánka mu předpověděla, že se stane velikým umělcem, bude oblíbený a ve stáří bude mít slabost v nohou. Jak přesné!

Po obchodní škole pokračoval na konzervatoř a už nebránilo nic v jeho cestě za snem. Objevil se v mnohých českých filmech, seriálech, např. v Arabele, Zítra to roztočíme, drahoušku..! či Pan Tau. Ale nejvíce si jej lidé pamatují z Krakonošských pohádek, kdy představoval legendárního Krakonoše.

Podle informací TN.cz Peterka umřel v noci na pátek v Hospicu sv. Zdislavy. Poslední týdny na tom byl zdravotně velmi špatně.
 

Autor: ham

Diskuze