Do Prahy zavítal princ Edward - 1
Zdroj: Profimedia / oficiální zdroj
To je pocta

VZÁCNÁ NÁVŠTĚVA: Do Česka přijel člen britské královské rodiny! Co stojí za jeho návštěvou?

Praha nedávno prožila exkluzivní návštěvu, která více než stovce studentů takřka změnila život. Chvilka slávy, pyšní rodiče, zkrátka zážitek na celý život. Dostali ocenění přímo od člena královské rodiny.

4 fotky
Do českého Senátu zavítal syn britské královny Alžběty II. - princ Edward. A měl velmi důležité poslání! Změnil totiž život hned stovce studentů. Dostali ocenění přímo z jeho rukou. Jedná se o prestižní zlaté ocenění vévody z Edinburghu (DofE), kterým britská královská rodina podporuje mladé lidi do 24 let.

Tento program založil Edwardův otec princ Phillip už v roce 1956. Zájemci mohou dosáhnout na tři úrovně ocenění, které se od sebe liší délkou trvání i obtížností. Studenti si vždy volí vlastní cíl a jejich mentoři z DofE pouze hlídají, jak ho zvládají naplnit. V České republice má cena 23 let trvající tradici. Dnes se zapojuje už přes 170 zařízení a 2500 studentů.

Ocenění si studenti vysloužili za svou píli v oblasti sportu, talentu, dobrovolnictví nebo uskutečnění dobrodružné expedice. Pokud ho získají, může jim velmi pomoci při studiu na prestižních školách.

„Doufám, že se toto ocenění stane vstupenkou do budoucí kariéry a že se vám na vaší cestě podaří ovlivnit spoustu dalších lidí,“ popřál oceněným princ Edward. Jeho přáním je, aby se v České republice projektu účastnilo více mladých lidí. Studenti se shodli na tom, že nasbírali mnoho zkušeností. Projekt a ocenění jim prý doslova změnili život. 

Autor: veh

Diskuze