Početí během Modrého Měsíce
Zdroj: Profimedia
Děsivý příběh

POZOR: Za 10 dní se na obloze objeví Modrý Měsíc! Co se stalo matce, která při tomhle úkazu počala dítě?

Astronomové bijí na poplach! Už 31. ledna se na oblozen objeví Modrý Měsíc. Co všechno může způsobit? Jeden příběh neznámé matky je opravdu odstrašující.

Za 10 dní je tady Modrý Měsíc. Pokud si říkáte „No, a co...“, pak vás možná znepokojí pradávný příběh neznámé ženy. Ta podle staré legendy měla počít své dítě přesně v noci ve chvíli, kdy byl na obloze právě Modrý Měsíc. Dalších devět měsíců se těšila na miminko. Když ale porodila, narodil se jí místo dítěte krkavec...

Jestli tomuto příběhu budete věřit, nebo jste vůči němu skeptičtí a hodláte plodit děti během tohoto nevšedního úplňku, je to čistě vaše riziko. Co ale vlastně Modrý Měsíc je? Pokud vás napadlo, že měsíc na obloze magicky zmodrá, musíme vás zklamat. Je sice pravda, že ho lze vidět díky slunečnímu záření během úplňku i v jiných barvách (především se jedná o odstíny žluté, oranžové či červené), než je zářivé bílá, avšak do modra se patrně nikdy nezbarví. Co to tedy skutečně znamená?

Tento jedinečný okamžik je výjimečný právě svým termínem, během kterého se na obloze objeví. Obvykle totiž bývá jen jeden úplněk za měsíc. Ten už ale byl letos 2. ledna, a tak tohle bude v pořadí druhý, což je poměrně unikátní jev. Pokud se ale stále ptáte, proč tedy zrovna Modrý Měsíc, zajímáte se správně. Vysvětlení by vás opravdu nenapadlo. Pojem totiž pochází z anglického „once in a blue Moon“, což se dá volně přeložit jako české úsloví „jednou za uherský rok“. Modrý úplněk se totiž nekoná každý rok, naposled byl viděn v červnu 2015. A tak sice na obloze nic výjimečného neuvidíte, ale říká se, že tento speciální moment má na člověka magický vliv.

Autor: bin

Diskuze