Chytrý telefon
Zdroj: profimedia.cz
Až moc chytré telefony

POZOR: Vždy mobilním aplikacím zakazujte přístup k mikrofonu! Můžete být odposloucháváni

Vlastnit v dnešní době chytrý telefon je skoro stejně tak přirozené jako čistit si zuby. S chytrým telefonem bezesporu souvisí i stahování nejrůznějších aplikací. Možná jste se ale dosud nepozastavovali nad tím, proč po vás aplikace chtějí například povolit přístup k mikrofonu.

 Pokud si chcete uchránit své soukromí, rozhodně byste neměli přístup k mikrofonu aplikacím povolovat. Proč? Mikrofon totiž bude odposlouchávat různé věci, které následně slouží k marketingovým účelům.

Nebojte, nejde o to, že by někdo odposlouchával vaše hovory a podobně. Tyto aplikace se specializují na zachycení specifického zvuku zvaného „beacon“. Tento zvuk je mikrofon schopen zachytit například při vstupu do obchodního domu či konkrétních obchodů.

Odposlechová aplikace je pak schopna nahlásit různým marketingovým databázím, kde nejraději utrácíte své peníze. Člověk je tedy mnohdy překvapen, co díky chytrému telefonu o vás společnosti vědí. Navíc je z právního hlediska vše v pořádku, jelikož jste aplikacím povolili přístup k mikrofonu sami.

Autor: niž

Diskuze