Balónek
Zdroj: Profimedia
Héliové nebezpečí

POZOR: Věděli jste, co se stane s balónkem, který vám venku uletí? Už nikdy ho nepouštějte!

Balónky mají rádi snad všichni – děti, ženy, oslavenci, ale třeba i politici, kteří je využívají ke svým kampaním. Možná se i vám už někdy stalo, že vám pak ale balónek uletěl do vzduchu a už jste ho pak nikdy neviděli. Napadlo vás ale někdy, co se s balónkem ve vzduchu stane?

Pokud vás alespoň trošku zajímá ekologie, měli byste zpozornět. Jak informoval portál Noizz.sk, pokud najdete vyfouknutý balónek na zemi, je všechno ještě relativně v pořádku. Mnohem nebezpečnější však je, pokud vám balónek napuštěný héliem uletí kdovíkam.

Balónky totiž končí v přírodě či v moři, kde se rozloží a najít je mohou zvířata, která je pak snědí. Kousky latexu jim poničí trávicí soustavu a zvířata pak mohou umřít. To platí v moři třeba i pro velryby, delfíny, žraloky a podobně.

Problém je to tedy vážný a lidé se o něj naštěstí začali více zajímat. Pod hashtagem #baloonsblow můžete dokonce vidět zvířata, kterým se právě balónky staly osudné a také uvidíte, kde všude kousky balónků lidé našli. Chraňte tedy přírodu a vyhazujte balonky do koše!

Příroda se baví: Části lidského těla, které jsou nám víceméně nanic
PŘÍRODNÍ ÚKAZ: Plačící kameny jsou jako tajemní duchové přírody

Autor: niž

Diskuze