Špatné načasování

VIDEO: Obáváte se bouřky? Tak si dejte pozor, aby se vám nestalo to, co tomuhle studentovi!

Šílenec, borec, šťastlivec. Ať už ho nazveme jakkoli, jeho čin v sobě něco šíleného bezesporu měl. Mladému studentovi a jeho kamarádům se natolik líbila silná bouřka, že se rozhodli podívat se na ni venku...

Třiadvacetiletý Alex Sawyer je studentem univerzity v Plymouthu ve Velké Británii. V pátek se nad britským územím přehnaly velmi silné bouřky, při kterých na mnoha místech rachotily hromy a padaly blesky. Na místě, kde zrovna pobýval Alex se svými přáteli, také. Bouře nabrala takových rozměrů, že se rozhodli jít se podívat na blesky až ven.

Před domem dostal Alex nápad natočil blesky na svůj telefon. „Moji přátelé a já jsme všichni sledovali blesky a já si pomyslel, že by to byl dobrý Snapchat,“ popsal Alex Metro.co.uk. Začal tedy natáčet video. V tom ale přišla ohlušující a oslepující rána. Chvíli po tom, co Alex udělal několik kroků stranou, uhodil jeden z blesků do místa jen kousek od něj.

„Další věc, kterou si pamatuji, je, že z nebe pršel oheň. Prudce pršel. Byli jsme přímo uprostřed,“ vypráví Alex o svém nevšedním zážitku. Blesk, který uhodil do země jen 20 metrů od něj, se mu dokonce povedlo natočil video, které posléze sdílel s ostatními. To se okamžitě stalo hitem internetu. Přivolaní záchranáři konstatovali, že je Alex zcela v pořádku. Těžko popsat, o kolik více měl štěstí nežli rozumu. Ať už je to tedy jakkoli lákavé, v bouřkách žádné procházky!

Autor: ryn

Diskuze