Boarding Pass
Zdroj: Twitter
Snadná kořist

POZOR: Sdílíte fotky svých letenek na sociálních sítích? Už nikdy tuhle chybu nedělejte!

Snapchat, Instagram, facebook a Twitter jsou v současné době plné selfíček, západů slunce, koncertů, jídla, nápojů, ale třeba i snímků letenek. Ano, to vše je v kurzu. Jenže právě na poslední zmíněnou položku byste si měli dát velký pozor!

Ukázalo se, že musíte být velmi opatrní na to, co na sociálních sítích sdílíte. Například fotka letenky vám může způsobit velké problémy, když se snímek dostane do špatných rukou. Podle Steva Huiho, který provedl experiment, aby zjistil, jak snadné je získat osobní údaje z letenek, je sdílení fotky letenky velmi rizikové.

Vypadá to strašidelně, ale je to vskutku zřejmé. Steve našel fotku letenky na internetu jednoho uživatele, který cestoval s Delta Airlines. Steve jednoduše použil informace z letenky, aby se mohl přihlásit do sekce „spravovat rezervaci“ na webové stránce společnosti Delta.

„Mohl jsem si prohlédnout celý itinerář cestujícího a zjistil jsem, kdy a kde bude cestovat,“ uvedl na news.com.au. „Podrobnosti obsahovaly také čísla sedadel či číslo letu.“ Steve tedy upozorňuje na to, že sdílet fotku letenky na facebooku je v podstatě to samé, jako sdílet přední a zadní stranu své kreditní karty.

„Bylo snadné vidět úplný rozpis placení, včetně data nákupu a posledních čtyř čísel použité kreditní karty," doplnil Steve. „Lidé by mohli tyto informace využít k tomu, aby případně zrušili nebo změnili lety, změnili místo, nebo způsobili další problémy.“ Nikdy už tedy fotky letenek na sociálních sítích nesdílejte!

Autor: niž

Diskuze