Kuchyňské prkénko
Zdroj: Twitter
Jak se zbavit bakterií

POZOR: Používáte k mytí kuchyňského prkénka vodu a jar? Chyba! Tohle nikdy nedělejte

Většina lidí si dává dobrý pozor, aby se vyhnula nejrůznějším chorobám. Existují však i běžné činnosti, během kterých si můžeme podepsat rozsudek nad vlastním zdravím. Jednou takovou činností je mytí nádobí. Prkénko umyté jen ve vodě a jaru se může proměnit v pořádnou patálii.

Mytí nádobí není zrovna činnost, nad kterou by lidé dumali nebo vymýšleli její strategii. Spíš jde o často rutinní záležitost, během které jsme myšlenkami někde úplně jinde a jen automaticky omýváme jeden kus nádobí za druhým. To se ale ukazuje jako velmi nebezpečné. Nad mytím prkének na krájení je třeba trochu zapojit hlavu.

Podle výzkumu obsahují právě povrchy kuchyňských prkének o 200 % více fekálních bakterií než záchodová mísa. Z běžné kuchyňské pomůcky, kterou při vaření využíváme velmi často, se tak můžeme nakazit například bakteriemi salmonely, listerie, E. coli nebo Staphylococcem. Důsledkem pak mohou být průjmová či infekční onemocnění.

Abychom udrželi prkénka čistá a neohrozili své zdraví, je třeba více než jen umytí v detergentu. Eliminovat počet bakterií přitom můžeme hned několika snadnými způsoby. Pomůže například kyselina octová nebo peroxid vodíku. Stačí namočit hadr nebo houbičku do octa či peroxidu a povrch prkénka otřít, oba fungují jako dobrý dezinfekční prostředek. Použít můžeme i citrónovou šťávu nebo bělidlo. Důležité je také oddělovat syrové potraviny od těch již tepelně zpracovaných, stejně jako kuchyňské náčiní, které jsme na ně použili.

Autor: ryn

Diskuze