Snapchat
Zdroj: Profimedia
Selfie nebo život?

VAROVÁNÍ! Mobilní aplikace Snapchat vás může stát život! Tohle je nebezpečný hazard

Mobilní aplikace Snapchat se těší velké oblibě. Není divu, že se její tvůrci snaží neustále uživatele překvapovat novými funkcemi. Jedna z nich je však velmi nebezpečná!

Snapchat pro své uživatele neustále vytváří nové filtry, které slouží k upravování fotek. Jeden z nich funguje tak, že se při pořizování fotografie zobrazí rychlost, při které je pořízena. A tak se uživatelé předhánějí, kdo si pořídí selfie v rekordním čase.

Právě užívání této funkce se však stalo osudným řidičce Mercedesu C320 Cristal McGee. Ta se proháněla se svými přáteli po dálnici v Georgii vysokou rychlostí. Zběsilou jízdu se rozhodla zaznamenat právě na Snapchat. Během pořizování selfie ale nabourala do auta taxikáře Wentwortha Maynarda.

Řidič nabouraného vozidla žaluje nejen řidičku za používání mobilního telefonu za volantem, ale i společnost Snapchat za to, že její aplikace navádí uživatele k rychlé jízdě. Při nehodě se vážně zranil, a není schopen vykonávat svou práci. Žena, která zavinila nehodu, poslala svým kamarádům fotografii přímo z nemocnice ze záchranářských nosítek: „Jsem šťastná, že jsem živá!“

Záchranáři jen doufají, že je tato šílená autonehoda odstrašujícím případem pro ostatní.

Anketa

Používáte Snapchat?

Hlasovalo 551 lidí.

 

Autor: prask vsa

Diskuze