Dovolená a sociální sítě
Zdroj: Profimedia
Neriskujte zbytečně

POZOR: Jedete ještě letos na dovolenou? Tohle si na Facebook a Instagram rozhodně nedávejte!

Je tu léto, období prázdnin a dovolených, a tak pokud jste aktivním uživatelem sociálních sítích, měli byste se mít hodně na pozoru. Proč? Stačí jeden neuvážlivý příspěvek a může dojít k dost velkým nepříjemnostem!

Znáte to, chystáte se na dovču, a tak je přece jasné, že se s tím musíte pochlubit na Instagramu a Facebooku. Spoustu lidí to tak v dnešní době dělá a rozhodně nezahálí sdílet se svými sledujícími každý svůj krok. Jenže tihle lidé si nejspíš neuvědomují obrovské riziko, kterému se sdílením svého soukromí vystavují.

Zvláště movité hvězdy s tímto mají bohaté zkušenosti. Profil na Instagramu nemají zabezpečený a sledují je tisíce až miliony fanoušků. Jenže mezi nimi může být někdo, kdo má políčeno na jejich majetek. A pak stačí, když daná celebrita dá na profil fotku z dovolené s hastagem #dovolená a je vystaráno. Zloději ví, že nikdo není doma a myši mají pré!

Evidentní je to na konkrétním příkladu, kdy v roce 2016 Kim Kardashian vykradli hotelový pokoj v Paříži. Ano, nešlo sice o její domov, ale i tak. Lupič totiž podle francouzských médií uvedl, že Kim sledoval na sociálních sítích, kde se chlubila šperky v hodnotě milionů a díky jejím fotkám věděl, že je má schované právě v tom hotelovém pokoji. A Kim není zdaleka jediná, kdo dělá podobnou chybu. Proto pokud plánujete na delší čas opustit váš domov, nedávejte zlodějům příležitost dopředu vědět, že doma nikdo nebude a ještě navíc, co všechno tam mohou získat. Chlubit se je jedna věc, riskovat zase druhá, ta méně příjemná s ošklivými důsledky v podobě vykradeného domu či bytu.

Autor: bin

Diskuze