Žralok - 2
Zdroj: Twitter
Pěkný výhled

POZOR: Internetem se šíří fotografie žraloka v ulicích zaplaveného Houstonu! Víme, co to znamená

Hurikán Harvey, který řádil v americkém státě Texas, se nevyhnul ani hlavnímu městu Houston. Na internetu nyní koluje fotografie, na které je z okýnka auta vidět, jak v zaplavených ulicích pluje žralok. Vše je ale jinak!

Hurikán Harvey zeslábl nad Texasem na tropickou bouři. Za sebou zanechal skoro 300 tisíc lidí bez elektřiny a způsobí ještě zřejmě rozsáhlé záplavy. Prezident Donald Trump vyhlásil stav přírodní katastrofy. Pohroma si už vyžádala i pět lidských životů a spoustu zranění.

Po internetu začala kolovat fotografie ze záplav v Houstonu, kde plave žralok přímo v ulicích zpustošeného města. Spousta lidí se tak po zhlédnutí fotografie vyděsila! Jenže má to jeden háček – fotografie je ve skutečnosti sprostý podvrh!

Je hrozné, že se při takové katastrofě najdou lidé, kteří šíří takové lži a ještě se baví tím, že na to lidé naletí. Jak píše britský portál Metro, fotografie se žralokem se objevila už v roce 2011 během hurikánu Irene a od té doby koluje po sociálních sítích vždy, když je někde nějaká velká povodeň.

Historie fotografie je však ještě delší. Žralok se původně objevil v roce 2005 v časopise Africa Geographic. A na svědomí to měli podvodníci, kterým se ve Photoshopu podařil vytvořit dokonalý hoax a oblbnuli svět.

Autor: niž

Diskuze